KONST / Litografier / Färglitografi 12746349

nr 1274 6349

Albin Amelin

(1902-1975), Sverige

Färglitografi, Fiskebåtar. Signerad, numrerad 41/310. Motivet: 57x74 cm

Albin Amelin, född 1902 i Chicago, Illinois, död 1975, svensk målare.

Utrop:

800 kr

Såld:

600 kr

måndag 9 september 2019
kl 20:35:27

Albin Amelin

Läs mer om Albin Amelin